Sekite mus Facebook | LinkedIn | Telefonai pasiteiravimui: +370 5 235 4000 | +370 6300 8300 | +370 630 19000

Dantų balinimas

Tik nedaugelis žmonių turi natūraliai baltus dantis, todėl jau daugybę metų yra ieškoma būdų, kaip dantis pašviesinti. Jų spalva priklauso nuo įvairių veiksnių: genetinio paveldėjimo, rūkymo, kavos ar kitų dažančių maisto produktų, nuo vartojamų vaistų, buvusio gydymo, amžiaus, kitų priežasčių. Dantų balinimas Vilniuje atliekamas prieš tai sužinant jų spalvos pakitimų priežastis, nes nuo to priklauso ir rezultatai.

BALINIMAS LAZERIU

Pagaliau rastas pažangus bei saugus sprendimo būdas – balinimas lazeriu.

Ši procedūra trunka iki valandos, yra saugi, neskausminga, efektyvi. Pranašumas pastebimas prieš visas kitas balinimo priemones, nes tai nesukelia dantų jautrumo, rezultatai matomi iš karto ir išlieka labai ilgai, poveikis efektyvesnis, balinamosios medžiagos nepatenka į organizmą. Procedūra atliekama patyrusio specialisto.

Prieš balinant dantis atliekama profesionali burnos higiena, o pacientui paaiškinami visi balinimo privalumai, trūkumai bei kokio režimo reikės laikytis po procedūros.

Dantis balinti pradedama dantenas, jautrias dantų vietas padengiant specialiu geliu, kuris sukietėjęs nepraleidžia lazerio spindulių, apsaugodamas šias zonas nuo nereikalingo poveikio. Tuomet tepamas gelis, kuris lazerio šviesos veikiamas išskiria aktyvias deguonies daleles. Būtent jos ir lemia spalvos pokytį, nes suardo tamsią spalvą dantims suteikiančias molekules. Gelis trumpai apšviečiamas lazerio spinduliais, aktyvinamas ir medžiaga pradeda veikti, tada daroma kelių minučių pertrauka. Procedūra pakartojama keletą kartų. Vėliau balinamasis gelis ir apsauginis gelis pašalinami, o dantys padengiami mineralų turinčia medžiaga, kuri stiprina emalį. Po balinimo lazeriu dantys netampa jautrūs, pati procedūra taip pat neskausminga.

Pradinis rezultatas matomas iš karto, o galutinis – po 24 valandų, nes balinančiosios medžiagos veikia dar kurį laiką po procedūros. Savaitę ar ilgiau rekomenduojama nevalgyti ir negerti jokių dažančių produktų – kavos, arbatos, raudonojo vyno, burokėlių ir kitų. Taip yra todėl, kad iškart po balinimo dantų paviršius yra imlesnis įvairioms dažančioms medžiagoms.

Dantų balinimas lazeriu

Lazerio alternatyva – balinimas kapomis!

Tai balinimo metodika, skirta pacientams naudoti namuose. Nuėmus dantų atspaudus, laboratorijoje pagaminamos plastikinės kapos. Jas kiekvieną vakarą reikia pripildyti balinančio gelio, užsidėti ir palikti nakčiai. Procedūrą tęsti reikia 10–14 dienų.

Reikėtų nepamiršti, kad:

  • Plombos, vainikėliai, laminatės nebąla. Todėl po balinimo gali tekti pakeisti senas priekines plombas bei vainikėlius.
  • Negyvi dantys nebąla. Jų balinimui yra taikomas vadinamasis vidinis balinimas, kai dantis balinamas ne iš išorės.
  • Procedūra nerekomenduojama esant labai intensyviam dantų kariesui arba itin jautriems dantims, nešiojant breketus, sergant periodontitu.

Bet kurios iš šių procedūrų taikymo galimybes, būtinumą, eigą, saugumą paaiškins bei į visus rūpimus klausimus Jums atsakys Dental P.R.O klinikos gydytojas higienistas konsultacijos metu.