Sekite mus Facebook | LinkedIn | Telefonai pasiteiravimui: +370 5 235 4000 | +370 6300 8300 | +370 630 19000

Dantų protezavimas

Įvairios priežastys, tokios kaip kariesas, traumos, aplink dantį esančių audinių ligos, netaisyklinga dantų padėtis ir sąkandis, gali lemti viso danties ar jo dalies praradimą. Tais atvejais, kai įprastų priemonių, tokių kaip plombavimas, nepakanka, dantys yra protezuojami.

Atlikus dantų protezavimą atkuriama normali kramtymo funkcija ir kalba, graži ir natūrali dantų išvaizda, sąnarys bei žandikaulio kaulas apsaugomi nuo įvairių pažeidimų, be to, sugrįžta noras šypsotis.

Kodėl svarbus dantų protezavimas?

Netekus dantų susilpnėja kramtymas, kas gali lemti mitybos įpročių pakitimus, dėl to gali trūkti svarbių mitybos medžiagų, atsirasti skrandžio ligų. Be to, likę dantys kramtant yra per daug apkraunami ir ilgainiui taip pat praranda įprastą išvaizdą bei funkciją. O kaip to pasekmė išsivysto žandikaulio sąnario pakitimai – šis gauna per didelį krūvį, greičiau dėvisi, galiausiai pradeda skaudėti, o judesiai tampa riboti. Be abejo, sveikai ir gražiai atrodantys dantys yra itin svarbūs siekiant išlaikyti gerą savijautą bei pasitikėti savimi.

Padėti Jums susigrąžinti šypseną gali Dental P.R.O klinikos odontologė-ortopedė Inga Urbšienė. Per dešimtį metų darbo protezavimo srityje gydytoja savo kruopštumu ir atsakingumu yra užsitarnavusi daugybės pacientų pagarbą bei pasitikėjimą.

Kaip vyksta dantų protezavimas?

 • Konsultacija. Užsiregistravus pas specialistą konsultacija trunka 10–30 minučių. Jos metu gydytojas apžiūri paciento dantis, įvertina situaciją ir pasiūlo kelis individualius gydymo variantus, pateikdamas jų privalumus bei trūkumus. Pacientas pats svarsto gydymo galimybes ir dalyvauja priimant sprendimus. Konsultacijos metu dažniausiai daroma panoraminė (visų dantų) rentgeno nuotrauka, kuri leidžia tiksliau įvertinti paciento burnos būklę. Dental P.R.O klinikoje įrengti naujausi skaitmeniniai rentgeno aparatai, todėl nereikia niekur važiuoti tam, kad pasidarytumėte rentgeno nuotrauką. Kartais yra reikalinga kitų specialistų, pavyzdžiui, implantologo, periodontologo arba ortodonto, konsultacija. Šie specialistai taip pat dirba Dental P.R.Oklinikoje.
 • Jei reikalinga, prieš protezavimą atliekamas dantų plombavimas, profesionali burnos higiena ar kitos būtinos procedūros.
 • Šiuolaikinių technologijų dėka galime pasiūlyti įvairius dantų atkūrimo sprendimus:
  • Metalo keramikos, cirkonio keramikos, bemetalės keramikos vainikėliai.
  • Porceliano laminatės-venyrai
  • Tiltinės konstrukcijos
  • Protezavimas ant implantų
  • Lanko atraminiai protezai
  • Pilnos bei dalinės plokštelės

Protezuojant vainikėliais, laminatėmis ar tiltinėmis konstrukcijomis dantis apšlifuojamas, suteikiant jam reikalingą formą. Specialia medžiaga daromas dantų atspaudas, pagal kurį laboratorijoje bus pagaminti laikini vainikėliai, o vėliau ir nuolatinis protezas. Nuolatinis protezas yra pritaikomas paciento burnoje ir pricementuojamas.

Protezavimas vainikėliais, laminatėmis ar tiltinėmis konstrukcijomis

Metalo keramikos vainikėliai.

Pagrindas gaminamas iš metalo ir padengiamas keramika, kurios spalva parenkama pagal kitus paciento dantis. Šios rūšies protezai yra tvirti, panašūs į natūralius dantis ir pigesni nei kitų rūšių vainikėliai. Tačiau dėl metalinio karkaso atspindi šviesą ne taip kaip natūralus dantis ir yra ne toks estetiškas kaip bemetalė ar cirkonio keramika. Be to, ties dantų ir dantenų riba ilgainiui dėl metalinio vainikėlio krašto gali išryškėti patamsėjimas. Todėl šios rūšies vainikėliai labiau tinka krūminiams dantims protezuoti.

Metalo keramikos vainikėliai

Cirkonio keramikos vainikėliai.

Pagrindas gaminamas iš baltos spalvos medžiagos, cirkonio oksido, ir taip pat padengiamas keramika. Šio tipo vainikėliai tvirtumu yra pranašesni už bemetalės keramikos protezus, o estetika lenkia metalo keramikos vainikėlius, nes cirkonis šviesą atspindi beveik taip pat kaip natūralus dantis. Todėl cirkonio keramikos vainikėliais tinka protezuoti tiek priekinius, tiek galinius dantis.

protezavimas_3 protezavimas_4

Bemetalės keramikos vainikėliai.

Gaminami tik iš porceliano, kuris yra laidus šviesai, ir todėl šie protezai atrodo ypač natūraliai. Dažniausiai siūlomi priekiniams dantims protezuoti, tačiau yra tinkami visiems dantims atkurti.

protezavimas_5

Porceliano laminatės-venyrai.

Itin ploni, tad jiems užmauti dantis šlifuojamas labai nedaug. Naudojami priekiniams dantims atkurti, dažniausiai estetiniais tikslais. Šis protezavimo būdas gali būti taikomas kaip estetinio plombavimo alternatyva.

protezavimas_6 protezavimas_7

Tiltinės konstrukcijos.

Siūlomos naudoti tada, kai trūksta vieno ar keleto dantų. Šalia trūkstamų dantų esantys dantys protezuojami vainikėliais ir sujungiami tarpine dalimi, kuri atstoja trūkstamus dantis. Tiltinė konstrukcija taip pat gali būti tvirtinama ir ant implantų.

protezavimas_8 protezavimas_9

Protezavimas ant implantų.

Atlikus implantacijos procedūrą ir sugijus audiniams, implantas gali būti panaudojamas kaip atrama vainikėliui. Vainikėliai ant implantų, kaip ir tvirtinami ant nuosavų dantų, gali būti gaminami iš metalo keramikos arba cirkonio keramikos. Gamybos eiga taip pat panaši – nuo implanto imamas atspaudas, pagaminamas vainikėlis ir pritvirtinamas.

protezavimas_10

Lanko atraminiai protezai.

Tai išimamų protezų rūšis. Tačiau tokie protezai pranašesni už įprastas išimamas plokšteles, nes burnoje užima mažiau vietos, yra patogesni ir gali būti fiksuojami specialiais užraktais, kurie suteikia protezui stabilumo ir yra mažiau pastebimi nei įprastos vielutės, laikančios išimamas plokšteles.

protezavimas_11

Plokštelės.

Tai išimami protezai, gaminami tada, kai trūksta daugelio ar visų dantų. Naudojant šiuos protezus ne visiškai atkuriama kramtymo funkcija, jie nėra estetiški, gali būti nepakankamai stabilūs burnoje, juos reikia dažnai išsiimti. Dėl to plokštelės pasirenkamos tik tuomet, kai nėra kitų protezavimo galimybių.

Gaminant bet kurios rūšies protezą klinikoje Dental P.R.O naudojamos tik aukščiausios rūšies, kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos, taikomos naujausios technologijos, o darbus atlieka profesionali mūsų dantų technikų komanda. 

Bet kurios iš šių procedūrų taikymo galimybes ir būtinumą, eigą, saugumą paaiškins ir į visus rūpimus klausimus Jums atsakys Dental P.R.O klinikos gydytojas ortopedas konsultacijos metu.