Sekite mus Facebook | LinkedIn | Telefonai pasiteiravimui: +370 5 235 4000 | +370 6300 8300 | +370 630 19000

Dantų protezavimas

Kariesas, traumos, aplink dantį esančių audinių ligos, netaisyklinga dantų padėtis ir sąkandis gali lemti viso danties ar jo dalies praradimą. Tada, kai įprasto dantų plombavimo nebeužtenka, dantis tenka protezuoti.

Dantų protezavimas Vilniuje su dantų implantologijos ir protezavimo klinika Dental P.R.O. – atkursime normalią kramtymo funkciją ir kalbėseną, dailią, natūralią danties išvaizdą, apsaugosime žandikaulio kaulą nuo įvairių pažeidimų. Plačiai nesišypsoti po procedūros nepavyks!

Kodėl verta rinktis dantų protezavimą?

Netekus dantų susilpnėja kramtymas, o tai gali pakeisti mitybos įpročius. Dėl trūkstamų svarbių maisto medžiagų, gali atsirasti skrandžio ligų. Be to, likę dantys kramtant yra per daug apkraunami ir ilgainiui taip pat praranda įprastą išvaizdą bei funkciją. Tada išsivysto žandikaulio sąnario pakitimai – šis gauna per didelį krūvį, greičiau dėvisi, galiausiai pradeda skaudėti, o judesiai tampa riboti. Be abejo, sveikai ir gražiai atrodantys dantys yra itin svarbūs gerai savijautai bei pasitikėjimui savimi.

Klinikos odontologė-ortopedė Inga Urbšienė padės Jums susigrąžinti šypseną. Per dešimtį darbo metų protezavimo srityje gydytoja savo kruopštumu ir atsakingumu užsitarnavo daugybės pacientų pagarbą bei pasitikėjimą.

Kaip vyksta protezavimas?

Iki protezavimo:

 • Konsultacija, trunkanti 10–30 minučių. Jos metu gydytojas apžiūri paciento dantis, įvertina situaciją ir pasiūlo kelis individualius gydymo variantus, pateikdamas jų privalumus bei trūkumus. Visi sprendimai priimami kartu su pacientu, jis pats svarsto gydymo galimybes.
 • Panoraminė visų dantų rentgeno nuotrauka. Gali prireikti kitų specialistų, pavyzdžiui, implantologo, periodontologo arba ortodonto, konsultacijos. Visi specialistai dirba mūsų klinikoje, todėl laiko gaišti neteks.
 • Jei reikalinga, prieš protezavimą plombuojami dantys, atliekama profesionali burnos higiena ar kitos būtinos procedūros.

 

Dantų protezavimo kainos

Paslauga: Kaina:
Metalo keramikos vainikėlis € 370,00
Lietas vainikėlis € 220,00
Cirkonio keramikos vainikėlis € 500,00
Bemetalės keramikos vainikėlis € 500,00
Keramikinė laminatė – venyras € 530,00
Metalinis kaištinis kultinis įklotas € 100,00
Stiklo pluošto kaištinis kultinis vienašaknis įklotas € 140,00
Stiklo pluošto kaištinis kultinis daugiašaknis įklotas € 155,00
Keramikinis užklotas € 500,00

Išimami protezai ir kapos:

Lanko atraminis protezas be užraktų € 890,00
Lanko atraminis protezas su preciziniais užraktais € 1160,00
Dalinė plokštelė (išimamas dantų protezas) € 270,00
Pilna plokštelė (išimamas dantų protezas) € 400,00
Minkšta plokštelė € 580,00
Kosmetinė plokštelė iki trijų dantų € 120,00
Apsauginė minkšta kapa sportui € 100,00
Kieta minkšta kapa € 150,00
Akrilinė sąkandžio reguliavimo kapa € 220,00

Implantų protezavimas:

Metalo keramikos vainikėlis ant implanto € 400,00
Cirkonio keramikos vainikėlis € 440,00
Keramikinės dantenos € 50,00
Okliuzinės skylės uždarymas € 30,00
Plokštelė ant implantų su individualiu armavimu € 495,00
Hibridinis protezas ant 4 implantų lietu karkasu (fiksuotas dantų protezas) € 3500,00
Hibridinis protezas ant 6 implantų lietu karkasu (fiksuotas dantų protezas) € 3900,00
Hibridinis protezas ant 4 implantų frezuotu karkasu (fiksuotas dantų protezas) € 4500,00
Hibridinis protezas ant 6 implantų frezuotu karkasu (fiksuotas dantų protezas) € 4990,00
Atramos varžtas € 30,00

Laikinas dantų protezavimas:

Laikinas vainikėlis ant implanto (prisukamas) € 120,00
Laikinas danties vainikėlis € 55,00
Armuotas laikinas plastmasinis vainikėlis € 55,00
Laikino vainikėlio perbazavimas € 15,00
Laikino danties cementavimas € 5,00
Danties šlifavimas € 60,00

*Detaliau apie kainas – mūsų svetainės skiltyje “Kainos”

 

Protezų pasirinkimas

Šiuolaikinėmis technologijos grįstas dantų protezavimas ir protezavimo sprendimai – rinktis galima fiksuotus arba išimamus protezus.

 • Fiksuoti protezai:
  Metalo keramikos, cirkonio keramikos, bemetalės keramikos vainikėliai
  Porceliano laminatės-venyrai
  Tiltinės konstrukcijos
  Protezavimas ant implantų
 • Išimami protezai:
  Lanko atraminiai protezai
  Pilnos bei dalinės plokštelės

Protezuojant vainikėliais, laminatėmis ar tiltinėmis konstrukcijomis dantis apšlifuojamas, suteikiant jam reikalingą formą. Specialia medžiaga daromas dantų antspaudas, pagal kurį laboratorijoje bus pagaminti laikini vainikėliai, o vėliau ir nuolatinis protezas. Nuolatinis protezas yra pritaikomas paciento burnoje ir pricementuojamas.

Protezavimas vainikėliais, laminatėmis ar tiltinėmis konstrukcijomis

Metalo keramikos vainikėliai. Pagrindas gaminamas iš metalo ir padengiamas keramika, kurios spalva parenkama pagal kitus paciento dantis. Šios rūšies protezai yra tvirti, panašūs į natūralius dantis ir pigesni nei kitų rūšių vainikėliai. Tačiau dėl metalinio karkaso atspindi šviesą ne taip kaip natūralus dantis ir yra ne toks estetiškas kaip bemetalė ar cirkonio keramika. Be to, dėl metalinio vainikėlio krašto ties dantų ir dantenų riba ilgainiui gali išryškėti patamsėjimas. Todėl šios rūšies vainikėliai labiau tinka krūminiams dantims protezuoti.

Metalo keramikos vainikėliai

Cirkonio keramikos vainikėliai. Pagrindas gaminamas iš baltos spalvos medžiagos, cirkonio oksido, ir taip pat padengiamas keramika. Šio tipo vainikėliai tvirtumu yra pranašesni už bemetalės keramikos protezus, o estetika lenkia metalo keramikos vainikėlius, nes cirkonis šviesą atspindi beveik taip pat kaip natūralus dantis. Todėl cirkonio keramikos vainikėliais tinka protezuoti tiek priekinius, tiek galinius dantis.

protezavimas_3 protezavimas_4

Bemetalės keramikos vainikėliai. Gaminami tik iš porceliano, kuris yra laidus šviesai, todėl šie protezai atrodo ypač natūraliai. Dažniausiai siūlomi priekiniams dantims protezuoti, tačiau yra tinkami ir kitiems dantims.

protezavimas_5

Porceliano laminatės-venyrai. Itin ploni, tad jiems užmauti dantis šlifuojamas labai nedaug. Naudojami priekiniams dantims atkurti, dažniausiai estetiniais tikslais. Šis protezavimo būdas gali būti taikomas kaip estetinio plombavimo alternatyva.

protezavimas_6 protezavimas_7

Tiltinės konstrukcijos. Siūlomos tada, kai trūksta vieno ar keleto dantų. Šalia trūkstamų dantų esantys dantys protezuojami vainikėliais ir sujungiami tarpine dalimi, kuri atstoja trūkstamus dantis. Tiltinė konstrukcija taip pat gali būti tvirtinama ant implantų.

protezavimas_8 protezavimas_9

Protezavimas ant implantų. Atlikus implantacijos procedūrą ir sugijus audiniams, implantas gali būti panaudojamas kaip atrama vainikėliui. Vainikėliai ant implantų, kaip ir tvirtinami ant nuosavų dantų, gali būti gaminami iš metalo keramikos arba cirkonio keramikos. Gamybos eiga taip pat panaši – nuo implanto imamas antspaudas, pagaminamas ir pritvirtinamas vainikėlis.

protezavimas_10

Lanko atraminiai protezai. Tai – išimamų protezų rūšis. Tačiau tokie protezai pranašesni už įprastas išimamas plokšteles, nes burnoje užima mažiau vietos, yra patogesni ir gali būti fiksuojami specialiais užraktais, kurie suteikia protezui stabilumo ir yra mažiau pastebimi nei įprastos vielutės, laikančios išimamas plokšteles.

protezavimas_11

Plokštelės. Šie išimami protezai gaminami tada, kai trūksta daugelio ar visų dantų. Naudojant šiuos protezus, kramtymo funkcija nėra visiškai atkuriama, jie nėra estetiški, nepakankamai stabilūs burnoje, juos reikia dažnai išsiimti. Būtent dėl to plokštelės pasirenkamos tik tada, kai nėra kitų protezavimo galimybių.

Gaminant bet kurios rūšies protezą naudojamos tik aukščiausios rūšies, kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos, taikomos naujausios technologijos, o darbus atlieka profesionali mūsų dantų technikų komanda. Dantų protezavimas su Dental P.R.O. – tai platus paslaugų pasirinkimas gražiai, sveikai šypsenai!

Bet kurios iš šių procedūrų taikymo galimybes ir būtinumą, eigą, saugumą paaiškins ir į visus rūpimus klausimus Jums atsakys Dental P.R.O klinikos gydytojas ortopedas konsultacijos metu.