Sekite mus Facebook | LinkedIn | Telefonai pasiteiravimui: +370 5 235 4000 | +370 6300 8300 | +370 630 19000

Endodontija (dantų kanalų gydymas)

Endodontiniu vadinamas danties šaknų kanalų gydymas. Dantį sudaro kietas viršutinis sluoksnis iš emalio ir dentino, o viduje yra nervas ir kraujagyslės. Jei dantis giliai pažeistas karieso, įskilęs, nulūžęs, netinkamai ar daug kartų gydytas, bakterijos pasiekia danties vidų ir infekcija apima nervą ir kraujagysles. Dantis tampa itin jautrus karštam ir šaltam maistui, skausmingas kramtant ar liečiant, įgauna pilką atspalvį; dantenos patinsta, gali atsirasti tiesiog nepakenčiamas danties skausmas. Kai kuriais atvejais endodontinio gydymo gali reikėti ir nesant jokių matomų danties pažeidimų ar nejaučiant simptomų. Tačiau gali būti, kad infekcija iš lėto pažeidžia nervą, nesukeldama skausmo, plinta per danties šaknį į aplinkinį kaulą, jį ardo ir uždegimas išplinta.

Endodontinis gydymas kaina

Endodontinio gydymo gali prireikti ir dantims, kurių kanalai jau yra gydyti. Taip gali nutikti, jei šaknų kanalai buvo nekokybiškai užsandarinti  ir į juos vėl pateko bakterijų. Uždegimas gali prasidėti iš naujo, išplisti už danties ribų ir ardyti kaulą. Tada taikomas endodontinis pergydymas – senas kanalų užpildas pašalinamas, viskas iš naujo išvaloma, sterilizuojama ir sandariai užpildoma.

Kaip tai vyksta?

  • Gydytojas odontologas atlieka apžiūrą, įvertina paciento nusiskundimus, padaro dantų rentgeno nuotrauką ir nusprendžia, ar reikalingas endodontinis gydymas.
  • Naudojamas vietinis nuskausminimas, todėl procedūra neskausminga.
  • Išvalomi ėduonies pažeisti danties audiniai, pasiekiama danties viduje esanti ertmė, kurioje yra nervas ir kraujagyslės.
  • Specialiais itin mažais instrumentais ertmė ir kanalai išvalomi, pašalinant dėl infekcijos žuvusius nervą ir kraujagysles. Ertmė dezinfekuojama, sunaikinamos visos joje esančios bakterijos.
  • Jei infekcija jau yra išplitusi į aplink dantį esantį kaulą, dantis užpildomas vaistų. Vaistai dantyje paliekami bent savaitei. Pagal poreikį, juos gali tekti keisti keletą kartų, vadinasi gali prireikti kelių vizitų.
  • Jei infekcija neišplitusi ir nepažeidusi kaulo, danties kanalus galima iš karto pripildyti medžiagos, kuri juos užsandarina ir neleidžia iš naujo atsirasti uždegimui.
  • Užpildžius kanalus, dantis užplombuojamas danties spalvos plomba arba protezuojamas vainikėliu ir toliau atrodo bei funkcionuoja visiškai natūraliai.
  • Sėkmingai atlikus endodontinį gydymą, uždegimo pažeistam kaului atsistatyti gali prireikti 6 ar daugiau mėnesių. Visi kiti simptomai palaipsniui praeina per keletą dienų ar savaičių.

Endodontinio gydymo etapai

Sudėtingais bei visais pergydymo atvejais Dental P.R.O. odontologijos klinika naudoja mikroskopą. Tai nepakeičiamas pagalbininkas endodontijoje, nes leidžia matyti didesnį ir aiškų vaizdą. Taip pagerinamas darbo tikslumas, išvengiama galimų komplikacijų ir pasiekiami puikūs gydymo rezultatai.

Odontologijos klinikos mikroskopai

Bet kurios iš šių procedūrų taikymo galimybes ir būtinumą, eigą, saugumą paaiškins ir į visus rūpimus klausimus Jums atsakys Dental P.R.O. klinikos gydytojas endodontologas konsultacijos metu.

 

Kiek kainuoja dantų kanalų gydymas?

Kanalų valymas ir formavimas € 45,00 – 65,00
Lūžgalio šalinimas iš kanalo € 45,00 – 73,00
Kaiščio šalinimas € 45,00 – 90,00
Kanalų plombavimas € 35,00 – 74,00
Endodontinė revizija prieš protezavimą € 52,00
Vaistų uždėjimas € 15,00

*Detaliau apie kainas – mūsų svetainės skiltyje “Kainos”