Sekite mus Facebook | LinkedIn | Telefonai pasiteiravimui: +370 5 235 4000 | +370 6300 8300 | +370 630 19000

Ortodontija (dantų tiesinimas)

Ortodontija – tai odontologijos sritis, kurios tikslas – netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų korekcija, šypsenos estetikos atkūrimas ar formavimas, dantų apsauga nuo nusidėvėjimo, kelio užkirtimas dažnam dantų gedimo procesui ar ankstyvam šių netekimui, prevencija galimoms žandikaulio problemoms. Kai kuriais atvejais ortodontinės procedūros yra paruošiamojo proceso prieš dantų protezavimą dalis.

Dental P.R.O. odontologijos klinikoje Vilniuje atliekamas ortodontinis gydymas reikalingas pacientams, kurių:

  • Dantys yra susigrūdę, neišsidėstę taisyklingai vienoje eilėje;

Ortodontinis gydymas Vilniuje

  • Vienas ar keli dantys yra išdygę ne vietoje (gomuryje ar arčiau lūpos) ir netelpa vienoje eilėje;

Ortodontija_2

  • Apatiniai dantys, sukandus, dengia viršutinius ar nepersidengia;

Ortodontija_3

  • Dantys, nors ir išsidėstę vienoje eilėje, yra pakrypę;

Ortodontinis gydymas išimamomis plokštelėmis arba neišimamais breketais

Ortodontinis gydymas saugus ir nėštumo metu, tiesa, apie šį faktą derėtų informuoti gydantį ortodontą.

Mūsų klinikoje, priklausomai nuo individualios paciento situacijos, dantų tiesinimas gali būti atliekamas:

Kodėl reikia tiesinti dantis?

Netaisyklinga dantų padėtis gali sąlygoti visą eilę fizinio bei psichologinio pobūdžio problemų.

  • Pacientams kyla nepatogumų kalbant ar valgant.
  • Paspartėja dantų dėvėjimosi procesas.
  • Per arti vienas kito esančius, kreivus dantis sudėtingiau kruopščiai išvalyti, tad išauga karieso atsiradimo pavojus.
  • Padidėja dantenų uždegimo rizika.
  • Žandikaulio kaulas yra nuolat traumuojamas, dėl šios priežasties ilgainiui gali išsivystyti ir skausmas.
  • Kreivi dantys neigiamai veikia žmogaus pasitikėjimą savimi, gali išprovokuoti socialinio ir profesinio gyvenimo problemas. 

Dantų tiesinimas tiek vaikams, tiek suaugusiems

Vis dar gajus įsitikinimas, jog dantų tiesinimas gali būti taikomas tik vaikams. Tai – mitas. Paciento amžius neriboja ortodontinio gydymo taikymų galimybių ir efektyvumo. Dantų tiesinimas, parinkus individualiu atveju tinkamiausią gydymo būdą, gali būti atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiems. 

Dental P.R.O. klinikos ortodontas rekomenduoja tėvams atidžiai stebėti savo atžalas, sulaukusias 8 – 13 metų. Tai – laikotarpis, kurio metu augant nuolatiniams dantims ir formuojantis veido kaulams, aktyviausiai išryškėja ir sąkandžio problemos. Kuo anksčiau šios pastebimos ir pradedamas gydymas, tuo šis lengvesnis, trumpesnis ir efektyvesnis.

Dantų plokštelės Vilniuje kaina

Dantų tiesinimo būdai 

Dantų tiesinimas Dental P.R.O. odontologijos klinikoje gali būti atliekamas naudojant įvairius ortodontinius aparatus, skirstomus į dvi kategorijas: nuimamus (plokštele, skaidriomis kapomis, treineriais) ir nenuimamus (įvairių rūšių breketais, fiksuotais plėtikais, Herbsto aparatu).

Dantų tiesinimas breketais

Dantų breketai – tai nedidelės, ant dantų paviršiaus klijuojamos detalės, kurias jungia vielutė. Šiuolaikinė ortodontija leidžia pacientams pasirinkti breketų rūšį (metaliniai, beligatūriniai, keramikiniai, safyriniai), efektyviausiai veikiančią individualiu klinikiniu atveju, geriausiai išpildantį estetikos, patogumo, kainos bei kitus reikalavimus.

metaliniai breketai

Daugiau apie breketų rūšis skaitykite čia:

Dantų breketai, lyginant su kitais ortodontinio gydymo būdais, dažnai atneša geriausią rezultatą, o kai kuriais atvejais yra vienintelė galima alternatyva sprendžiant paciento problemą. Tiesa, tai nėra greitas gydymo metodas. Breketus, priklausomai nuo esamos dantų būklės, pageidaujamo rezultato, breketų rūšies ir kitų niuansų, reikia nešioti 1,5 – 2,5 metus, būtini reguliarūs vizitai (priklausomai nuo breketų rūšies – kas 4 – 8 savaites) breketų korekcijai pas ortodontą. Uždėjus breketus ar po apsilankymo pas ortodontą, kai šie reguliuojami, kelias dienas pacientas gali jausti maudimą, kai kurios breketų rūšys dirgina burnos gleivinę ar sukelia kitus nepatogumus.

Keramikiniai breketai

Dantų tiesinimas kapomis

Be breketų, Dental P.R.O. klinikoje pacientams gali būti atliekamas ir dantų (taip pat – ir iltinių) tiesinimas išimamos kapomis, kurios dar kitaip vadinamos elaineriais. Šis dantų tiesinimas, drąsiai galima sakyti, yra visiškai nematomas. Kapos – plonos, lanksčios ir skaidrios, tad aplinkiniams visiškai vizualiai nematomos. Kapų nešiojimas pacientui nesukelia diskomforto. Šias, valgant ar norint išsivalyti, galima nusiimti, tad palaikyti nepriekaištingą burnos švarą kur kas paprasčiau, nei kalbant apie breketus.

Kapomis gali būti koreguojami per arti esantys dantys ar per dideli tarpai tarp jų, vadinamasis „gilus“ sąkandis, kai viršutiniai dantys, juos sukandus, uždengia apatinius bei kitos ortodontinės problemos. Tiesa, norimas estetinis rezultatas, naudojant kapas, gali būti pasiektas ne visais atvejais: didesni dantų ir sąkandžio defektai dažniausiai gydomi breketais.  

Dantų tiesinimas plokštele

Ortodontinės dantų plokštelės, kurios yra gaminamos individualiai iš specialaus plastiko ir metalinių kabliukų, traukiančių dantis į reikiamą vietą – dantų tiesinimo būdas, rekomenduojamas 8 – 13 metų vaikams, susidūrusiems su nedidelėmis, nesunkiai išsprendžiamomis ortodontinėmis problemomis. Dantų plokštelės naudojamos žandikaulio (dažniausiai – viršutinio) plėtimui, formuojant nuolatinių dantų augimo vietas ar norint išlaikyti išdygusius dantis naujoje padėtyje.

Dantų plokšteles paprasta prižiūrėti ir valyti, prireikus, galima lengvai kuriam laikui nuimti. Tiesa, tėvai namuose turi akylai stebėti, ar vaikui nekyla pagundos plokštelės nenešioti. Tokiu atveju ortodontinis gydymas pageidaujamų rezultatų neatneša. 

Dantų tiesinimas treineriais

Ortodontinis treineris – minkštas, išimamas ortodontinis aparatas, įprastai rekomenduojamas vaikams, turintiems pieninius ir nuolatinius dantis (kai kuriais atvejais – vyresniems vaikams ir suaugusiems), susiduriantiems su nedidele sąkandžio ar atskirų dantų korekcijos būtinybe.

Treineriu galima ne tik ištiesinti pavienius kreivus dantis, bet ir padėti atsikratyti tokių žalingų įpročių, kaip, pavyzdžiui, piršto čiulpimas, miegojimas išsižiojus, liežuvio laikymas netaisyklingoje padėtyje ir panašiai, kurie gali sąlygoti netinkamą veido ir žandikaulių vystymąsi.

Kada būtinas dantų šalinimas ortodontiniame gydyme? 

Dantų šalinimo operacija ortodontiniame gydyme yra būtina tais atvejais, kai taisyklingo sąkandžio sukūrimas nėra įmanomas dėl tos priežasties, jog burnoje neužtenka vietos dantims. Neišsigąskite, tarpo išrauto danties vietoje neliks. Šios procedūros tikslas – taisyklingas dantų išdėstymas.

Visgi, dantų šalinimas – kraštutinis sprendimas, kurio imamasi tik tada, jei kiti ortodontinio gydymo būdai nėra pajėgūs siekiant išgauti daugiau vietos burnoje.

Ar dantų tiesinimas yra skausmingas? 

Skausmas – tema, aktuali dažnam pacientui, kalbant apie bet kokią odontologinę procedūrą. Odontologijoje naudojamos moderniausios gydymo technologijos bei gydytojų profesionalumas lemia, jog pacientai vizitų pas specialistus metu patiria kiek įmanoma mažiau diskomforto.

Dantų tiesinimas kapomis, lyginant su breketais – mažiau skausmingas procesas. Visgi pacientų, turėjusių ortodontinį gydymą, atsiliepimai liudija, jog diskomfortas, jaučiamas dedant breketus ar ortodontui šiuos koreguojant, pamačius šypsenos pokyčius „prieš ir po“ veidrodyje, greitai pasimiršta.

Jei maudimas yra didesnis, galima naudoti ortodonto išrašytus vaistus nuo skausmo. Tais atvejais, kai metalinės breketų dalys pradeda trinti burnos gleivinę, šias ortodontai rekomenduoja padengti specialiu ortodontiniu vašku.

Kiek kainuoja dantų tiesinimas?

Dantų tiesinimo kaina priklauso nuo to, koks ortodontinio gydymo būdas bus pasirinktas: treneriai, plokštelė, kapos ar breketai, taip pat – individualaus paciento klinikinio atvejo sudėtingumas. Dental P.R.O. odontologijos klinikoje teikiamų ortodontinių paslaugų kainos nurodytos mūsų internetinėje svetainėje, tačiau, kiek dantų tiesinimas kainuos konkrečiai Jums, sužinosite konsultacijoje su Jus gydysiančia ortodonte.

Jei efektyvus ortodontinio gydymo rezultatas – graži, plati šypsena – tiesiausias kelias į kokybiškesnį gyvenimą, tačiau šios procedūros kaina Jums yra per didelė, siūlome pasinaudoti odontologinių paslaugų išsimokėtinai galimybe. Dantų tiesinimo kaina, išskaidyta į kelis laikotarpius, tampa mažesne finansine našta, prieinama didesnei pacientų grupei.  Taip pat nepamirškite pasidomėti, galbūt Jums aktualiai dantų tiesinimo procedūrai kaip tik šiuo metu taikoma patraukli akcija.

Ortodonto konsultacija (30 min) € 40,00
Gydymas dantų breketais (vieno žandikaulio) € 600,00 – 900,00
Herbsto aparatas € 700,00
3D spausdintas Herbsto aparatas € 700,00
Gydymas dantų kapomis € 1000,00 – 4000,00
Kontrolinis apsilankymas gydant kapomis € 30,00
Fiksuotas reteineris € 115,00
Nuimamas reteineris € 115,00
Treineris € 150,00
Plokštelė € 180,00
Plokštelės pataisa kabinete € 40,00

*Detaliau apie kainas – mūsų svetainės skiltyje “Kainos”.