Sekite mus Facebook | LinkedIn | Telefonai pasiteiravimui: +370 5 235 4000 | +370 6300 8300 | +370 630 19000

Ortodontija (dantų tiesinimas)

Ortodontija – odontologijos sritis, kurios specialistai gydo netaisyklingą sąkandį ir kreivus dantis. Ortodontijos procedūros taikomos kaip paruošiamasis gydymas prieš protezavimą. Netaisyklinga dantų padėtis lemia nemažai įvairių problemų – nepatogumus kramtant ir kalbant, dantys itin greitai dėvisi, susigrūdusius dantis sunku išvalyti, todėl jie genda, be to, traumuojamas žandikaulio sąnarys, ilgainiui gali atsirasti skausmas. O dažnam tai sukelia ir nemalonių jausmų – nukenčia pasitikėjimas savimi, mažiau šypsomasi. Pažangių technologijų dėka viskas gana paprastai išsprendžiama. Klaidinga manyti, kad ortodontinis gydymas skirtas tik vaikams – šį gydymą galima taikyti bet kokio amžiaus žmogui.

   Dental P.R.O klinikos specialistai pataria itin atidžiai stebėti 8–13 metų amžiaus vaikus, nes tuo metu pieninius dantis keičia nuolatiniai, auga veido kaulai, todėl sąkandžio problemos dažnai išryškėja būtent šiuo laikotarpiu. Anksti pastebėti sąkandžio netikslumai padeda išvengti didesnių problemų, o laiku pritaikytas gydymas dažnai yra trumpesnis ir lengvesnis.

Ortodontinis gydymas reikalingas, kai:

  • dantys yra susigrūdę, nesudaro vienos taisyklingos eilės

Ortodontinis gydymas Vilniuje

  • vienas ar keli dantys netelpa eilėje ir išdygsta arčiau lūpos arba gomuryje

Ortodontija_2

  • sukandus apatiniai dantys uždengia viršutinius arba išvis nepersidengia

Ortodontija_3 Ortodontija_4

  • dantys yra lygioje eilėje, tačiau pasvirę ar pakrypę

Ortodontinis gydymas išimamomis plokštelėmis arba neišimamais breketais

Ortodontinis gydymas gali būti dvejopas – išimamomis plokštelėmis arba neišimamais breketais.

Dantų tiesinimas ploštele

Gaminamos iš specialaus plastiko ir metalinių kabliukų. Kabliukai tvirtinami tam tikrose vietose ir nešiojant plokštelę traukia dantis į normalią, reikiamą padėtį. Plokštelės paprastai naudojamos vaikų dantims gydyti, kai defektai yra nedideli ir palyginti greitai ištaisomi. Jos lengvai prižiūrimos ir valomos, o esant reikalui (pavyzdžiui, fotografuojantis) galima kuriam laikui išsiimti. Tačiau vaikams dažnai kyla pagunda plokštelės išvis nenešioti ir dėl to gydymas neduoda laukiamų rezultatų.

Dantų tiesinimas klinikoje

Konsultacijos pas gydytoją odontologą-ortodontą metu įvertinama paciento individuali situacija ir nusprendžiama, ar pakaks gydymo plokštele. Tada su specialia medžiaga nuimami dantų atspaudai, jie siunčiami į laboratoriją ir pagaminamas pradinis plokštelės variantas. Vėliau gydytojas pritaiko ją konkrečiai pagal paciento situaciją ir pradedamas gydymas. Paprastai plokštelę reikia nešioti visą gydymo laikotarpį nuolat, tačiau yra atvejų, kai plokštelę pakanka įsidėti tik naktį.

Dantų plokštelės Vilniuje kaina

Dantų tiesinimas breketais

Breketų sistemą sudaro nedidelės detalės, klijuojamos ant danties paviršiaus, ir tas detales jungianti vielutė. Šios sistemos yra brangesnės už plokšteles, jos neišimamos, reikalauja itin kruopštaus valymo namuose ir dažnų vizitų pas odontologą. Tačiau tai daugeliu atvejų yra žymiai veiksmingesnis ir patogesnis ar net vienintelis ortodontinio gydymo būdas. Pritvirtinti breketus trunka apie valandą, tai visiškai neskausminga procedūra. Pirmąsias kelias dienas arba po pakartotinių apsilankymų, kai sistema pareguliuojama, gali būti juntamas dantų maudimas. Kartais sistemos detalės iš pradžių braižo gleivinę ir kelia nepatogumų, tačiau po kelių dienų nemalonūs pojūčiai dingsta. Esant reikalui skiriami vaistai nuo skausmo, o skausmą kelianti detalė padengiama ortodontiniu vašku.

Kaip vyksta gydymas breketų sistemomis?

Konsultacijos metu įvertinama paciento situacija ir nusprendžiama, ar gydymas breketų sistemomis bus veiksmingas. Pacientas pats pasirenka patraukliausią breketų sistemą ir kito apsilankymo metu ši pritvirtinama prie dantų. Prie kiekvieno danties specialiu ortodontiniu cementu priklijuojama po vieną detalę. Šis cementas nekenkia danties paviršiui, po gydymo nuvalomas ir nepalieka žymių. Tačiau reikia prisiminti, kad itin svarbu viso gydymo metu labai kruopščiai valytis dantis, nes kitu atveju aplink breketus kaupiasi apnašos ir vystosi kariesas. Detalės sujungiamos vielute, kartais papildomai naudojant elastines gumeles, kuriomis reguliuojamas sistemos poveikis. Kas 4–6 savaites reikia apsilankyti pas specialistą, kuris stebi gydymo rezultatus, įvertina, kaip pacientui sekasi prižiūrėti dantis, pareguliuoja pačią sistemą. Gydymo trukmė labai individuali, priklauso nuo dantų augimo tempo ir padėties, vidutiniškai trunka 1,5–2 metus. Po gydymo nuėmus breketų sistemą, taikomos įvairios priemonės dantims stabilizuoti, kad būtų išsaugotas pasiektas rezultatas.

  • Metaliniai breketai tiek ant danties klijuojamos detalės, tiek vielutės yra metalinės. Tokie breketai estetiškai atrodo šiek tiek prasčiau nei kitos sistemos. Tačiau ši sistema pati populiariausia, nes yra pigesnė už kitas, gydymas trunka trumpiau, o patys breketai atsparesni – nelūžta ir neskilinėja.

metaliniai breketai

  • Keramikiniai breketai detalės gaminamos iš baltos keramikos, o vielutė gali būti balta arba metalo spalvos. Ši sistema brangesnė, gydymas užtrunka ilgiau, breketai mažiau atsparūs lūžiams, tačiau šios sistemos pranašumas estetikos atžvilgiu yra akivaizdus.

Keramikiniai breketai

„Damon“ breketų sistema Esminis skirtumas nuo kitų rūšių breketų sistemų yra vielutės tvirtinimas – ji prilaikoma specialių užraktų, nesuspaudžiama, o tai sumažina įtampą ir dantims patraukti į vietą naudojama mažesnė jėga. Be to, pakartotinai lankytis pas ortodontą reikia rečiau (kas 6–8 savaites), o gydymas trumpesnis. Deja, ši sistema gali būti taikoma ne visais atvejais ir yra brangesnė už įprastus metalinius breketus.

Damon breketų sistema

Bet kurios iš šių procedūrų taikymo galimybes ir būtinumą, eigą, saugumą paaiškins ir į visus rūpimus klausimus Jums atsakys Dental P.R.O klinikos gydytojas ortodontas konsultacijos metu.