Sekite mus Facebook | LinkedIn | Telefonai pasiteiravimui: +370 5 235 4000 | +370 6300 8300 | +370 630 19000

Terapinis dantų gydymas

Paprastai terapiniu gydymu yra vadinamas dantų plombavimas. Plombuoti gali prireikti dėl karieso, danties skilimo ar lūžio, nusidėvėjimo, estetikos tikslais, taip pat gali prisireikti keisti senas plombas ir kt. Dažniausiai plombuoti tenka dėl karieso dantyse atsiradusias ertmes. Kariesas vystosi, kai dantys yra nepakankamai gerai valomi ir ant jų nuolat užsilieka apnašų. Tipinės gedimų vietos yra dantų vagelės, tarpdančiai, dantų paviršiai prie dantenų ir toliausiai esantys, sunkiai šepetėliu pasiekiami dantys. Apnašose esančios bakterijos skaido maisto likučius ir dėl to išsiskiria rūgštys, kurios ardo danties audinius. Iš pradžių per keletą savaičių pažeidžiamas tik danties paviršius, susiformuoja balta, neblizgi kariozinė dėmė. Jos plėtimąsi dar galima sustabdyti ir atkurti buvusį emalio tvirtumą neplombuojant danties – labai kruopščiai valant ir naudojant tam tikras mineralų turinčias medžiagas. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į odontologą ir beprasidedantį gedimą pastebėti. Jei esant kariozinei dėmei pažeidimas nesustabdomas, kariesas ima plisti į danties gilumą ir susidaro ertmė, kurią yra būtina plombuoti. Kuo ilgiau delsiama ir neplombuojama, tuo labiau pažeidimas plečiasi – pradėjusi formuotis ertmė plėstis nesustoja ir savaime nesugyja. Ilgainiui kariesas pasiekia giliausius danties sluoksnius ir pažeidžiamas danties nervas. Infekcija iš danties gali pereiti į aplinkinį kaulą, pradeda labai stipriai skaudėti, tuomet jau prireikia ir endodontinio gydymo – valomi dantų šaknų kanalai. Be to, ertmėje užsilaiko maistas, atsiranda nemalonus burnos kvapas, žalojamos dantenos, dantis gali lūžti, o kai kuriais atvejais dantis turi būti išvis pašalinamas.

danties ertmė

Dažniausiai iš pradžių kariesas nejaučiamas ir nematomas, jį pastebėti gali tik kruopščiai apžiūrėjęs odontologas, ar padarius dantų rentgeno nuotraukas. Todėl rekomenduojama profilaktiškai lankytis pas odontologą du kartus per metus. Tokiu būdu galima užkirsti kelią karieso vystymuisi.

korozines_sulieta

    Kaip vyksta estetinis plombavimas?

  • Gydytojas odontologas išklauso paciento nusiskundimų, apžiūri dantis, padaro rentgeno nuotrauką ir įvertina situaciją.
  • Jei reikia, pritaikomas vietinis nuskausminimas ir visos procedūros metu pacientas nejaučia jokių nemalonių pojūčių.
  • Specialiais instrumentais yra pašalinami visi suirę, karieso pažeisti danties audiniai.
  • Susidariusi ertmė užpildoma plombine medžiaga. Naudojamos tik danties spalvą ir tvirtumą atitinkančios medžiagos, kurios, būdamos minkštos, suformuojamos taip, kad idealiai atitiktų buvusią danties formą, o tuomet naudojant specialią šviesą sukietinamos.
  • Plomba pritaikoma pagal paciento sąkandį, nupoliruojama, išblizginama. Atrodo ir funkcionuoja visiškai kaip natūralus dantis.
  • Po plombavimo iš karto galima valgyti ar gerti, nejaučiama jokių nepatogumų.

Estetinis plombavimas ir gydymas

Bet kurios iš šių procedūrų taikymo galimybes ir būtinumą, eigą, saugumą paaiškins ir į visus rūpimus klausimus Jums atsakys Dental P.R.O. klinikos gydytojas terapeutas konsultacijos metu.